E Ticaret Sitesi,Web Tasarım,Stok Takip Programı,Marka Logo Tasarımı,Sosyal Medya Danışmanlığı,SMS Paketleri,Özel Yazılım Firmaları,Hosting Hizmeti,Santral Hizmeti

WEB TASARIM - 09 Haziran, 2020, @artviasyazilim

Web Tasarım

Tasarım, bir sitede ki en önemli etmenlerden birisidir. Bunun yegane sebebi, kullanıcıların çoğunun tasarıma göre siteye tıklaması ile ilgilidir. Tam da bu bağlamda; web tasarımı tanımı aslında karşımıza çıkıyor. Kurum veya kişilerin kendilerini daha iyi tanıtması ve aynı zamanda daha geniş bir kitleye seslenmeleri için, tarayıcıların görüntüleyebileceği hem kalitede hem de sistemde olan tasarımlardır. Web sitesi için karşımıza çıka gelir pastasından en büyük dilimini, web tasarım konusuna ayırmalıyız. Elbette içerik de bu bağlamda oldukça önemlidir fakat bahsettiğimiz üzere; tasarım ne kadar güçlü ise içerik de bir o kadar ilgi çekecektir. 

Web Tasarımın Önemi
Tanımı yapıp aslında bir nevi önemine değinmiş olsak bile; yeteri kadar kapsamlı açıklamakta fayda vardır. Bunu hem kullanıcıların hem de site sahiplerinin öğrenmesi önemlidir. 

Web sitesi kurumlar için en önemli faktörlerden birisidir ve aynı zamanda en önemli sosyal mecralardan birisidir. Kullanıcılar artık işlerinin büyük bir kısmını internet üzerinden hallediyor olsa bile; iş arasında veya buldukları en müsait zamanda çeşitli firmaların internet sitelerinden bilgiye ulaşmak için çabalamaktadır. Kurumsal veya özel firmalar olması, pek de bir şeyi değiştirmeyecek ve kullanıcı elinin altında bir bilgi olduğunu bilecektir. Web tasarımının önemi ise buradan gelmektedir. Ne kadar iyi yatırım yapılırsa yapılsın, bu bir sermaye olarak düşünülmelidir ve gereken önem verilmelidir. 

Kullanıcı Dostu Web Tasarımı Oluşturmak

Bir sitenin etkileyiciliği ve aynı zamanda güzel olabilmesi için web tasarımı en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Bunu yaparken ise; kullanıcı dostu ara yüzüne önem vermek gerekmektedir. Bunlardan birkaçı:

Teknoloji: Tasarım yaparken en önemli kısımlardan birisi, aynı zamanda teknolojiden yararlanmak olmalıdır. Bu sayede kullanıcılar da bu anlamda ne kadar profesyonel olduğunuzu görebilir.

Uyumluluk: Her tarayıcıda farklı bir sistem çıkmaması ve aynı zamanda sorun yaşamamak için, ki bu tasarım konusunda daha sık yaşanır, siteyi tamamlamadan farklı tarayıcılarda nasıl göründüğüne bakın..

İnteraktif: Ziyaretçilerle sürekli olarak kontak halinde olmak; sitenizin hem güvenilirliğini arttıracak hem de sitenizi zengin gösterecektir. Bunun için çeşitli iletişim kısımları eklemeyi unutmayın. 

* Bu makale Artvias Yazılım için hazırlanmıştır. İzinsiz kullanımı telif hakkına tabidir.